NAN OptiPro 3 jest mlekiem dostosowanym do potrzeb dzieci po 1. roku życia. Zawierający większość potrzebnych składników mineralnych i makroskładników jest idealną propozycją dla mam nie mogących pozwolić sobie na karmienie piersią. Jest także dobrym wyborem dla osób chcących urozmaicić dietę najmłodszych i pozwolić im przyjąć sporą dawkę zdrowia w formie smacznego mleka. Do produkcji NAN OptiPro 3 wykorzystywane są tylko niezbędne składniki. Producent unika stosowania oleju palmowego i stawia wyłącznie na naturalny cukier – laktozę.

Jak wygląda pełen skład NAN Optipro 3?

Wybierając mleko NAN Optipro 3 skład okazuje się być całkiem przystępny. Stosując ten produkt nie tylko unikniemy niepotrzebnych wypełniaczy i konserwantów, ale również wzbogacimy dietę dziecka w pełnowartościowe białko pozyskiwane w opatentowanym procesie OPTIPRO. Bakterie obecne w tym mleku w połączeniu z wysokiej jakości białkiem oraz zestawem mikroelementów, zapewnią prawidłowy metabolizm, brak wzdęć i dobre samopoczucie. Laktoza zawarta w mleku jest naturalnym cukrem, który wzbogaca jego smak i po przygotowaniu nadaje charakterystycznego aromatu.

Jeśli chodzi o minerały i witaminy to w mleku znalazły się wszystkie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i wspierania odporności. Zakładając, że mleko będziemy stosować tak często, jak zaleca producent, pokryjemy w 100% RDA, czyli dzienne zapotrzebowanie na te substancje. W NAN Optipro 3 znajdziemy witaminy: A, D, E, K, C, B1, B2, B3, B6, B12, B7, B5, foliany oraz minerały: sód, potas, chlorki, wapń, fosfor, magnez, żelazo, cynk, miedź, mangan, jod. Z myślą o optymalnym rozwoju mózgu do mleka dodano także kwasy tłuszczowe omega-3 (kwas linolowy, alfa-linolenowy, DHA).

Jak łatwo zauważyć, mleko może pełnić rolę suplementu, który może być odpowiednikiem porcji warzyw lub mięsa. Mimo to, warto zachować umiar i stosować tylko tyle, ile zalecono na opakowaniu.

Na co wskazują opinie NAN Optipro 3?

NAN Optipro 3 opinie w internecie ma stosunkowo dobre. Rodzice kupujący to mleko nie narzekają na wzdęcia, problemy trawienne ani rozwolnienia. Produkt ten rzadko uczula ze względu na małą ilość produktów alergizujących. Opakowanie produktu według klientek jest ergonomiczne, gdzie jedno opakowanie w cenie 30 zł pozwala aż na 2 tygodnie karmienia. Dzieci nie narzekają na smak i chętnie przyjmują kolejne porcje. Wydajność pozwala na korzystanie z ciągłego korzystania z mleka przez dłuższy czas. Przed rozpoczęciem karmienia tym mlekiem (np. przy przejściu z innego mleka), warto skonsultować się z lekarzem, aby wykluczyć ewentualne uczulenie na olej rybi, laktozę lub lecytynę sojową.